"Wie, kto pyta" (...)

Fundacja Vis Maior z siedzibą w Warszawie zaprasza osoby niewidome i słabowidzące do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych, psychologicznych, tyfloinformatycznych oraz tyflopedagogicznych.

Pomoc świadczona jest w ramach projektu "Wie, kto pyta"  dofiansowanego ze srodków PFRON.

 

"Wie, kto pyta" – bezpłatne porady prawnika, tyflopedagoga, psychologa i tyfloinformatyka

Zastanawiasz się jaki sprzęt komputerowy i programy będą dla ciebie najlepsze?

Masz wątpliwości jak z nich korzystać?

Jakie urządzenia mogą ci pomóc w codziennym życiu i wykonywaniu pracy?

Jakie uprawnienia ci przysługują i co zrobić, jeśli czujesz się w jakikolwiek sposób dyskryminowany(a)?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań otrzymasz biorąc udział w realizowanym przez Fundację Vis Maior ogólnopolskim projekcie „Wie kto pyta”.

Oferujemy bezpłatne porady psychologa, prawnika, tyflopedagoga i informatyka.

Prawnik udzieli wskazówek Co zrobić, kiedy twoje prawa nie są przestrzegane oraz z jakich ulg  i uprawnień możesz skorzystać. Tyflopedagog podpowie jakie urządzenia ułatwią ci codzienne funkcjonowanie. Informatyk  doradzi z jakiego sprzętu komputerowego i oprogramowania warto korzystać.

Psycholog porozmawia z tobą, jeśli  potrzebujesz wsparcia. W razie potrzeby podpowie, gdzie go szukać.

Projekt kierujemy również do  członków rodzin osób niewidomych. będą oni mogli dowiedzieć się jak je wspierać w codziennym życiu i jak radzić sobie w sytuacji, kiedy bliska osoba traci wzrok.

Pracodawcy, chcący zatrudnić osobę niewidomą, będą mogli zapytać o przysługujące im uprawnienia i dostosowanie stanowiska pracy.

placówki edukacyjne i kulturalne,firmy oraz instytucje, otrzymają fachowe wskazówki jak obsłużyć niewidomego klienta lub dostosować swoją ofertę do jego potrzeb.

Jeśli znasz kogoś, kto ma w rodzinie osobę niewidomą i potrzebuje fachowej porady, przekaż mu informacje o naszym projekcie. Jeśli wiesz o firmach czy instytucjach przyjaznych  osobom niewidomym i uważasz, że mogłyby skorzystać  z jakiejś podpowiedzi , zachęć je do kontaktu z nami.

Porady będą udzielane drogą telefoniczną, mejlową oraz listowną. W razie potrzeby będzie można spotkać się z wybranym specjalistą.

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmuje Emilia Roszczyk:

e.roszczyk@fundacjavismaior.pl

Tel. 22 370 28 75.

Dodatkowych    innformacji o projekcie udziela Magdalena Raczyńska

Projekt będzie realizowany do grudnia.

Źródło: www.fundacjavismaior.pl