Muzeum Dobranocek

Projekt Muzeum Dobranocek w Rzeszowie „Obcuję ze sztuką. Integruję się społecznie”

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Dobranocek w Rzeszowie do zwiedzania niezwykłej kolekcji pamiątek związanej z filmami animowanymi dla dzieci, a także do uczestniczenia w zajęciach muzealnych z bogatej oferty edukacyjnej – lekcji, warsztatów artystycznych i konkursów – wzbogaconej o propozycje dla osób z dysfunkcją narządu wzroku.

Dzięki projektowi „Obcuję ze sztuką. Integruję się społecznie” ekspozycja muzealna wzbogaciła się w cztery tyflografiki – termoformowalne odwzorowania eksponatów, które ułatwiają osobom słabowidzącym i niewidomym zwiedzanie.  Przez dotyk w muzeum można poznać Misia Uszatka, Małego Pingwina Pik-Poka, Misia Colargola oraz Trzy Misie. Muzeum posiada także kopie dotykowych replik eksponatów do zajęć edukacyjnych prowadzonych poza siedzibą. Osoby niepełnosprawne z dysfunkcją wzroku mogą także korzystać z publikacji „Przewodnik dla małych i dużych wielbicieli dobranocek. Muzeum oczyma niewidomego” autorstwa Katarzyny Lubas – opracowanej w druku brajlowskim i transparentnym z 20 dotykowymi ilustracjami.

 

Muzeum zaprasza:

wtorek-piątek w godzinach 9:00-17:00

sobota-niedziela w godzinach 10:00-18:00

poniedziałek: nieczynne

w okresie wakacji i ferii:

poniedziałek-piątek w godzinach: 9:00-17:00

sobota-niedziela w godzinach: 10:00-18:00.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Muzeum Dobranocek www.muzeumdobranocek.com.pl

Wiecej informacji o projekcie „Obcuję ze sztuką. Integruję się społecznie” dowiedzą się Państwo z informacji zamieszczonej poniżej.

Informacja jest w formie załącznika.