Tenis ziemny dla osób z dysfunkcją wzroku

Szanowni Państwo, Fundacja Widzimy Inaczej (www.widzimyinaczej.org.pl) pragnie Państwa zainteresować tenisem ziemnym dla osób z dysfunkcją wzroku (tzw. blind teniss).

Dyscyplina ta, zapoczątkowana w Japonii w latach 90-tych dwudziestego wieku, w naszym kraju jest uprawiana dopiero od kilku lat. Mimo tak krótkiego czasu, polscy niewidomi i słabowidzący sportowcy już zdążyli osiągnąć w niej międzynarodowe sukcesy. Jednak sukcesem podstawowym dla  każdej osoby z niepełnosprawnością, która uprawia sport, jest udowodnienie sobie i innym, że ograniczenia zdrowotne nie oznaczają konieczności rezygnacji z pasji, marzeń i samodoskonalenia.

Serdecznie Państwa do nas zapraszamy. Zajęcia w Lublinie ruszają pod koniec października. Obecnie trenujemy w Warszawie, we Wrocławiu i w Dąbrowie Górniczej. Informacje o chęci trenowania blind tenisa prosimy przesyłać na adres biuro@widzimyinaczej.org.pl. Wszelkie zapytania również można kierować na ten sam adres mailowy.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.widzimyinaczej.org.pl oraz  naszego profilu na Faceboooku: https://www.facebook.com/widzimyinaczej.

Na zakończenie dodam, że sam od niedawna trenuję blindtenisa. Podoba mi się ten sport, odczuwam ogromną satysfakcję, gdy uda mi się przebić piłkę przez siatkę. Blind tenis uczy mnie również cierpliwości. Jest to dla mnie niewątpliwa wartość dodana.

Serdecznie zapraszam  do kontaktu.

Grzegorz Siekierzyński-Dudek