Aktualności

 • FWI_LOGO_BLACK_ORANGE.png

  Akademia Tenisa dla Niewidomych i Słabowidzących

  Brakuje Ci ruchu? Masz dość czterech ścian? Chcesz poznać nową dyscyplinę sportu? - każdy powód jest dobry, by zacząć przygodę z tenisem ziemnym. To sport dla każdego!


  Czytaj więcej →
 • PODARUJ_SWOJ_1_NIEWIDOMYM.jpg

  PODARUJ 1% NIEWIDOMYM

  ZBLIŻA SIĘ CZAS rozliczeń podatkowych, warto już dziś wybrać organizację pożytku publicznego, którą obdarzymy zaufaniem oraz wsparciem z tytułu przekazania 1% podatku za rok 2020.


  Czytaj więcej →
 • retina-logo-ramka2.png

  Ankieta Retina AMD Polska

  Osoby z genetycznymi chorobami siatkówki zapraszamy do wypełnienia ankiety, która będzie podstawą do przeprowadzenia analizy sytuacji osób tracących wzrok z powodu takich schorzeń jak: retinitis pigmentosa, choroideremia, zespół Lebera, zespół stargardta, zespół Bardeta-Biedla, zespół Ushera itp.


  Czytaj więcej →
 • logo_PFRON[5].png

  PROJEKT PFRON

  Projekt pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy". Celem projektu jest opracowanie i wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji, ułatwiającej osobom niepełnosprawnym podejmowanie aktywności społecznej, zawodowej oraz zatrudnienie/powrót na otwartym rynku pracy.


  Czytaj więcej →
 • indeks[1].png

  Rynek pracy jest dla wszystkich!

  Zostań juz dziś aktywny zawodowo.


  Czytaj więcej →
 • indeks.png

  BEZPŁATNE WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE

  JESTEŚ OSOBĄ NIEPEŁNOSPRAWNĄ, rodzicem dziecka ze spektrum autyzmu, krewnym lub opiekunem osoby niepełnosprawnej, niepokoisz się o własne zdrowie oraz życie swoich bliskich?


  Czytaj więcej →
 • afterweb_logo.png

  PODZIĘKOWANIA dla Agencji AFTERWEB

  "Ktokolwiek chce osiągnąć radość, musi ją z kimś podzielić: szczęście przyszło na świat jako bliźniak".

  (G. Byron)


  Czytaj więcej →
 • logo_PFRON[3].png

  Zaprzyjaźnij się Z OSOBĄ NIEWIDOMĄ

  • GDY WIDZISZ osobę niewidomą, zapytaj, czy potrzebuje pomocy.
  • PRZEDSTAW SIĘ, nawet wtedy, gdy dobrze się znacie.
  • JEŚLI CHCESZ uścisnąć dłoń na powitanie - po prostu o tym powiedz.


  Czytaj więcej →
 • widzimy_inaczej.png

  Tenis ziemny dla osób z dysfunkcją wzroku

  Szanowni Państwo, Fundacja Widzimy Inaczej (www.widzimyinaczej.org.pl) pragnie Państwa zainteresować tenisem ziemnym dla osób z dysfunkcją wzroku (tzw. blind teniss).


  Czytaj więcej →
 • ropslogo_small[3].jpg

  Bezpłatny poradnik prawny - Znam swoje prawa

  10.08.2020 r.

  Osoby niewidome i słabowidzące mają utrudniony dostęp do ogólnodostępnych treści prawnych. Wydawcy nie uwzględniają indywidualnych potrzeb wynikających z niepełnosprawności, która dotknęła te osoby. Znaczna większość publikacji wydawana jest zbyt małą czcionką, z pominięciem pisma Braille’a.


  Czytaj więcej →
 • ropslogo_small[2].jpg

  Zapraszamy na zdalny kurs pn. Home office

  10.08.2020 r.

  Fundacja "Świat według Ludwika Braille'a" zaprasza osoby niewidome i słabowidzące na bezpłatne szkolenie pn. "Home office - zdalny kurs obsługi aplikacji biurowych dla niewidomych i słabowidzących".


  Czytaj więcej →
 • MAT.jpeg

  POMAGAMY MATEUSZOWI!!!

  Cześć!

  Mam na imię Mateusz i mam 27 lat. Urodziłem się z czterokończynowym mózgowym porażeniem dziecięcym. Poruszam się na wózku oraz jestem niewidomy. Z zamiłowania jestem tyfloinformatykiem (informatykiem dla osób niewidomych). Pracuję online w "Fundacji Świat według Ludwika Braille'a".


  Czytaj więcej →
 • ropslogo_small[1].jpg

  Znam swoje prawa - poradnik dla niewidomych i słabowidzących

  07.08.2020 r.

  Fundacja "Świat według Ludwika Braille'a" w okresie od 03.08.2020 r. do 10.11.2020 r. realizuje zadanie publiczne pn. "Znam swoje prawa - poradnik prawny dla niewidomych i słabowidzących".


  Czytaj więcej →
 • ropslogo_small.jpg

  Home office - zdalny kurs dla niewidomych i słabowidzących

  06.08.2020 r.

  Fundacja "Świat według Ludwika Braille'a" realizuje zadanie publiczne pn. "Home office - zdalny kurs obsługi aplikacji biurowych dla niewidomych i słabowidzących".


  Czytaj więcej →
 • pfron[8].jpg

  Rekrutacja do projektu pn. Drogowskazy zdrowia

  17.04.2020 r.

  Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że Fundacja "Świat według Ludwika Braille'a" rozpoczęła rekrutację do projektu pn. "Drogowskazy Zdrowia".


  Czytaj więcej →
 • pfron[4].jpg

  Rekrutacja do projektu - zaproszenie dla placówek oświatowych

  16.04.2020 r.

  Uprzejmie informujemy, że Fundacja "Świat według Ludwika Braille'a" realizuje zadanie publiczne pn. "Zaprzyjaźnij się z osobą niewidomą", którego celem jest wspieranie edukacji oraz uwrażliwienie uczniów szkół podstawowych na potrzeby osób z niepełnosprawnością wzrokową.


  Czytaj więcej →
 • logo_PFRON.png

  Wydawanie specjalistycznego czasopisma dla niewidomych i słabowidzących SZEŚCIOPUNKT

  04.04.2020 r.

  Od 01 kwietnia 2020 roku Fundacja "Świat według Ludwika Braille'a" przystępuje do realizacji trzeciego okresu projektu pn. "Wydawanie specjalistycznego czasopisma dla niewidomych i słabowidzących SZEŚCIOPUNKT" w ramach umowy wieloletniej podpisanej z PFRON na lata 2018 - 2021


  Czytaj więcej →
 • Pelnomocnik.jpg

  Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

  Prezes Rady Ministrów powołał Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

  Paweł Wdówik powołany został przez premiera Mateusza Morawieckiego na Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Nowy pełnomocnik, zgodnie z przepisami, stanie na czele Rady Nadzorczej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


  Czytaj więcej →
 • IMG_4534_bc.jpg

  Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych

  02.12.2019 r.

  Serdecznie zapraszamy na Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych, które odbędą się 4 grudnia przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie.


  Czytaj więcej →
 • logo_rops[3].jpg

  Rekrutacja: Internet formą rehabilitacji zawodowo-społecznej

  21.06.2019

  Zapraszamy do udziału w szkoleniu pt. "Internet formą rehabilitacji zawodowo-społecznej osób z dysfunkcją wzroku" dofinansowanym przez Województwo Lubelskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.


  Czytaj więcej →
 • logo_rops[2].jpg

  Internet formą rehabilitacji zawodowo-społecznej

  21.06.2019

  Uprzejmie informujemy, że w okresie od 03.06.2019 r. do 31.12.2019 r. Fundacja "Świat według Ludwika Braille'a"  zrealizuje zadanie publiczne zlecone przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie pt. "Internet formą rehabilitacji zawodowo-społecznej osób z dysfunkcją wzroku".


  Czytaj więcej →
 • IMG_20191218_110109_a.jpg

  Aktywizuj się z "Sześciopunktem"

  29.07.2019 r.

  Redakcja "Specjalistycznego czasopisma dla niewidomych i słabowidzących SZEŚCIOPUNKT", zaprasza osoby niewidome i słabowidzące do współpracy przy tworzeniu miesięcznika. Współpraca z redakcją "Sześciopunktu" jest świetną okazją do rehabilitacji zawodowej i społecznej, warto z niej skorzystać.


  Czytaj więcej →
 • pfron[3].jpg

  Zapraszamy do prenumeraty SZEŚCIOPUNKTU

  Osoby bądź organizacje i instytucje działające na rzecz osób z dysfunkcją narządu wzroku zainteresowane prenumeratą specjalistycznego czasopisma dla niewidomych i słabowidzących "SZEŚCIOPUNKT" proszone są o kontakt z biurem fundacji:


  Czytaj więcej →
 • pfron.jpg

  Wydawanie specjalistycznego czasopisma dla niewidomych i słabowidzących SZEŚCIOPUNKT

  Z radością informujemy, że projekt pn. "Wydawanie specjalistycznego czasopisma dla niewidomych i słabowidzących Sześciopunkt" został dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na kolejny okres.


  Czytaj więcej →
 • SOW.jpg

  Portal SOW - skorzystaj z udogodnień!

  Sprawdź czy w Twoim powiecie można składać wnioski przez Internet!

  System SOW umożliwia Osobom Niepełnosprawnym i podmiotom działającym na ich rzecz aplikowanie o środki PFRON będące w gestii jednostek samorządowych za pomocą Internetu.


  Czytaj więcej →
 • SOW_3.jpg

  Wystartował portal SOW dla Osób Niepełnosprawnych

  Wszyscy skorzystajmy z dobrodziejstwa Internetu. Wystartował portal SOW dla ON

  Wydawało by się, że żyjemy w dobie cyfryzacji. Każdy z nas posiada w domu Internet oraz urządzenie, za pomocą którego otwiera nam się okno na świat. Niestety wśród osób z niepełnosprawnościami ciągle mała jest świadomość, jaką pomoc może zaoferować im Państwo, w tym PFRON. Niewiedza często powoduje obniżenie standardu ich życia.


  Czytaj więcej →
 • POMAGAMY NADII!

  Zwracamy się z prośbą o pomoc finansową dla małej Nadii. Dziewczynka jest zakwalifikowana do poważnej operacji.
  "Nadia musi jak najszybciej przejść serię skomplikowanych, wielopoziomowych operacji, którym można poddać się tylko raz w życiu, dlatego tak ważne jest by wykonać je w 100% prawidłowo, przez chirurgów mających największą wiedzę i ogromne doświadczenie w tak trudnych przypadkach medycznych.


  Czytaj więcej →
 • logo-ROPS[1].jpg

  Droga do samodzielności

  10.07.2018r.

  Fundacja "Świat według Ludwika Braille'a" w ramach realizacji zadania publicznego „Prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć, które mają na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych” organizuje kurs orientacji przestrzennej i samodzielnego poruszania się z białą laską pod tytułem: "Droga do samodzielności".


  Czytaj więcej →
 • logo_rops[4].jpg

  Przełam bariery - zgłoś się do projektu!

  09.07.2018 r.

  Zapraszamy do udziału w projekcie "Droga do samodzielności". Zadanie dofinansowane jest przez Województwo Lubelskie. Czekamy na osoby niewidome ze znacznym stopniem niepełnosprawności, które:


  Czytaj więcej →
 • pfron[6].jpg

  Sześciopunkt na wagę złota

  17.04.2018 r.

  Sześć wypukłych punkcików ułożonych w dwóch pionowych rzędach - tylko tyle potrzeba, aby niewidomi mogli czytać i pisać.


  Czytaj więcej →
 • ROPS-w-Lublinie2.png

  REKRUTACJA DO PROJEKTU "DROGA DO SAMODZIELNOŚCI"

  04.07.2018 r.

  Od 1 lipca do 31 grudnia 2018 roku fundacja "Świat według Ludwika Braille'a" będzie realizowała zadanie publiczne z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecone przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.


  Czytaj więcej →
 • pfron[1][3].jpg

  Czytanie rozwija!

  18.01.2018 r.

  Zapraszamy do prenumeraty specjalistycznego czasopisma dla niewidomych i słabowidzących "Sześciopunkt".


  Czytaj więcej →
 • pfron[1][2].jpg

  Wydawanie specjalistycznego czasopisma dla niewidomych i słabowidzących "Sześciopunkt"

  02.01.2018 r.

  Fundacja "Świat według Ludwika Braille'a" w ramach konkursu 4/2017 ogłoszonego przez PFRON pn. "Samodzielni i skuteczni", wyda specjalistyczne czasopismo dla niewidomych i słabowidzących "Sześciopunkt".


  Czytaj więcej →
 • pfron[7].jpg

  Sześciopunkt zostaje z nami do 2021 roku!

  18.01.2018 r.

  Uprzejmie informujemy Czytelników czasopisma "Sześciopunkt", tych obecnych oraz przyszłych, że miesięcznik SZEŚCIOPUNKT zostaje z nami do 2021 roku.


  Czytaj więcej →
 • Rozstrzygnięcie konkursu Życie bez wzroku

  11.12.2017 r.

  Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu literackiego "Życie bez wzroku".


  Czytaj więcej →
 • Konkurs Życie bez wzroku

  15.08.2017 r.

  Redakcja magazynu „Sześciopunkt” ogłasza konkurs literacki pt. „Życie bez wzroku”. W konkursie mogą wziąć udział zarówno osoby niewidome jak i widzące np.: nasi bliscy, przyjaciele, nauczyciele uczący niewidomych uczniów.


  Czytaj więcej →
 • Zapytanie ofertowe nr 2/PFRON/2017

  14.08.2017 r.

  Fundacja „Świat według Ludwika Braille’a”, ul. Powstania Styczniowego 95d/2, 20-706 Lublin zaprasza do złożenia oferty na przygotowanie do druku, druk powiększony w wersji dla słabowidzących oraz oprawę specjalistycznego czasopisma dla niewidomych i słabowidzących „SZEŚCIOPUNKT” (8 numerów x 800 egz.).


  Czytaj więcej →
 • Zapytanie ofertowe nr 1/PFRON/2017

  08.08.2017 r.

  Fundacja „Świat według Ludwika Braille’a”, ul. Powstania Styczniowego 95d/2, 20-706 Lublin, zaprasza do złożenia oferty na przygotowanie do druku, druk alfabetem Braille'a oraz oprawę specjalistycznego czasopisma dla niewidomych i słabowidzących „SZEŚCIOPUNKT” (8 numerów x 300 egz.).


  Czytaj więcej →
 • ROPS[5].jpg

  Asystent osoby niewidomej - rekrutacja

  03.08.2017 r.

  Uprzejmie informujemy, że Fundacja "Świat według Ludwika Braille'a" poszukuje Asystenta osoby niewidomej do projektu  "Cyfrowe wyzwanie - niewidomy aktywny zawodowo i społecznie", dofinansowanego przez Województwo Lubelskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.


  Czytaj więcej →
 • ROPS[4].jpg

  Fundacja poszukuje wolontariuszy

  03.08.2017 r.

  Uprzejmie informujemy, że Fundacja "Świat według Ludwika Braille'a" poszukuje wolontariuszy do projektu pod tytułem: "Cyfrowe wyzwanie - niewidomy aktywny zawodowo i społecznie", dofinansowanego przez Województwo Lubelskie - Lubelski Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie".


  Czytaj więcej →
 • logo_rops[1].jpg

  Cyfrowe wyzwanie... - rekrutacja

  03.08.2017 r.

  Informujemy, że Fundacja "Świat według Ludwika Braille'a", rozpoczyna rekrutację uczestników do projektu pt. "Cyfrowe wyzwanie - niewidomy aktywny zawodowo i społecznie".


  Czytaj więcej →
 • pfron[2].jpg

  Sześciopunkt bezpłatnie!

  14.07.2017 r.

  Serdecznie zapraszamy osoby niewidome i słabowidzace oraz orgaznizacje pozarządowe działające na rzecz osób z dysfunkcją wzroku do bezpłatnej prenumeraty czasopisma "Sześciopunkt".


  Czytaj więcej →
 • logo_rops.jpg

  Cyfrowe wyzwanie - niewidomy aktywny zawodowo i społecznie

  31.05.2017 r.

  Fundacja "Świat według Ludwika Braille'a"  w ramach aktywizacji społecznej i zawodowej osób z dysfunkcją wzroku zorganizuje i przeprowadzi szkolenie komputerowe pod tytułem: "Cyfrowe wyzwanie - niewidomy aktywny zawodowo i społecznie".


  Czytaj więcej →
 • ROPS[1].jpg

  Niewidomy pacjent w szpitalu

  31.05.2017 r.

  Uprzejmie informujemy, że Fundacja "Świat według Ludwika Braille'a" opracuje oraz wyda publikację pod tytułem "Niewidomy pacjent w szpitalu" w ramach zadania publicznego dofinansowanego przez Województwo Lubelskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.


  Czytaj więcej →
 • pfron.jpg

  Sześciopunkt - specjalistyczne czasopismo dla niewidomych i słabowidzących

  04.05.2017 r.

  Fundacja "Świat według Ludwika Braille'a" w ramach konkursu 2/2017 ogłoszonego przez PFRON pn. "Aktywnosć i wiedza", kierunek pomocy 4.


  Czytaj więcej →
 • ROPS-w-Lublinie2[8].png

  Fundacja zaprasza na szkolenia

  17.08.2016

  Fundacja "Świat według Ludwika Braille'a" zaprasza osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z tytułu wzroku zamieszkałe na terenie województwa lubelskiego do uczestniczenia w szkoleniach pod tytułem "Rehabilitacja osób z dysfunkcją narządu wzroku z zastosowaniem komputera z programem udźwiękawiającym i powiększającym"  w ramach zadania publicznego dofinansowanego ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.


  Czytaj więcej →
 • ROPS-w-Lublinie2[7].png

  Fundacja poszukuje Tyflospecjalisty

  17.08.2016

  Fundacja "Świat według Ludwika Braille'a" poszukuje Tyflospecjalisty do przeprowadzenia szkolenia pod tytułem "Rehabilitacja osób z dysfunkcją narządu wzroku z zastosowaniem komputera z programem udźwiękawiającym i powiększającym"  w ramach zadania publicznego dofinansowanego ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.


  Czytaj więcej →
 • Pogadanka w Skrzydłach

  W kwietniu Prezes Zarządu Fundacji Pan Ryszard Dziewa uczestniczył w cyklu spotkań z uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej SKRZYDŁA w Lublinie.


  Czytaj więcej →
 • W sieci PPL LOS

  25 września 2015 roku w Lublinie odbyło się Wojewódzkie Seminarium Sieci PPL LOS.


  Czytaj więcej →
 • ROPS-w-Lublinie2[4].png

  Fundacja poszukuje Tyflospecjalisty do projektu

  03.07.2015

  Fundacja "Świat według Ludwika Braille'a" poszukuje Tyflospecjalisty do przeprowadzenia dwóch modułów szkoleń w ramach zadania publicznego finansowanego ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.


  Czytaj więcej →
 • ROPS-w-Lublinie2[2].png

  Nowe projekty realizowane przez fundację

  01.07.2015

  Uprzejmie informujemy, że Fundacja "Świat według Ludwika Braille'a" rozpoczęła realizację dwóch zadań publicznych finansowanych ze środków  Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.


  Czytaj więcej →
 • fflzb2[2].png

  Lubelskie Lokalnie - Mikrodotacje FIO

  Uprzejmie Państwa informujemy, że "Fundacja Świat według Ludwika Braille'a" od 01.05.2015r. przystępuje do realizacji projektu "Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO"...


  Czytaj więcej →
 • Nagroda Specjalna dla fundacji

  Fundacja „Świat według Ludwika Braille’a” została doceniona za działania na rzecz osób niewidomych i słabowidzących. W dniu 16 marca 2017 roku otrzymała „Nagrodę Specjalną” w konkursie „Organizacja Pozarządowa Roku 2016”, organizowanym przez Wojewodę Lubelskiego.


  Czytaj więcej →