Opinie o szkoleniach

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z opiniami uczestników bezpłatnych, zdalnych szkoleń prowadzonych przez Tyflospecjalistów z fundacji.

Szanowni Państwo!

Na przełomie roku 2018/2019 uczestniczyłam w szkoleniu organizowanym przez Waszą Fundację, które dotyczyło obsługi telefonu komórkowego. Zajęcia prowadzone były w Chełmie przez pana Mateusza Bobrusia. Ten młody człowiek posiada dużą wiedzę z zakresu informatyki i umie ją doskonale przekazywać. Krok po kroku zapoznawał mnie z możliwościami, jakie posiada telefon komórkowy. Profesjonalny przekaz informacji, dużo ćwiczeń praktycznych sprawiły, że dotychczas niedostępnym dla mnie iPhonem, już się posługuję. Wiem, że jeszcze wiele pracy przede mną, ale zdobyte podczas szkolenia wiadomości już owocują. Posługuję się telefonem komórkowym, co daje mi coraz większą niezależność i lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie.

Z poważaniem

Małgorzata Sikorska

 

Witam!

Niedawno otrzymałam informację o szkoleniach komputerowych przez Skype'a organizowanych przez Fundację im. Ludwika Braille'a w Lublinie.

Wiedząc, jak bardzo mi będzie potrzebny kurs, zastanawiałam się nad kilkoma możliwościami szkoleń. W końcu zdecydowałam się na indywidualne szkolenie komputerowe organizowane przez Fundację im. Ludwika Braille'a w Lublinie.

Na jego początku byłam zestresowana. Jednak okazało się, że strach ma wielkie oczy.

Moim instruktorem był Pan Mateusz Bobruś. Ten wspaniały człowiek okazał mi wiele cierpliwości. Miał do mnie dobre podejście. Jestem bardzo wdzięczna mojemu instruktorowi za to, że mi pomógł.

Wcześniej trochę umiałam posługiwać się komputerem, lecz były to czynności bardzo proste.

Obecnie, po 11 lekcjach z Panem Mateuszem, moje umiejętności zostały bardzo wzbogacone. Teraz będę bardziej niezależna. Nie muszę np. prosić o pomoc w wyszukaniu czegoś w Internecie, czy jak mam jakiś problem z zamknięciem okien w komputerze.  Jestem aktywniejsza na listach dyskusyjnych. Nauczyłam się także innych czynności, o których już nie będę się rozpisywać.

Jestem wdzięczna Fundacji im. Ludwika Braille'a za prowadzenie szkoleń komputerowych.

Będę zachęcać moich znajomych, by i oni wzięli w nich udział.

Izabela Szcześniak

 

Witam serdecznie.

Chciałem Fundacji bardzo podziękować, za możliwość pracy z Mateuszem Bobrusiem. Lekcje z nim dały mi szansę szybkiego poznania komputera i wiedzy na temat pracy z komputerem. Uważam, że jest to osoba bardzo otwarta, cierpliwa, rzetelna, elokwentna i kompetentna. Posiada umiejętność obrazowego przedstawiania problemu, mimo, że sam nie widzi. Jest to bardzo pomocne w pracy z ludźmi niepełnosprawnymi. Potrafi dobrze wytłumaczyć i omówić każde zagadnienie. Mateusz poza tym, jest bardzo uprzejmy, nigdy nie odmawia pomocy i nawet, gdy pojawiają się trudności nie odsuwa problemu, ale stara się znaleźć rozwiązanie. Chętnie tez poświęca swój czas i bardzo angażuje się w to co robi. Z jego pomocą bardzo posunąłem się naprzód ze swoją rehabilitacją, a nawet pojawiła mi się perspektywa pracy.

Za Państwa pośrednictwem składam też podziękowanie samemu Mateuszowi. Mam nadzieję, że współpraca Fundacji z Mateuszem Bobrusiem będzie się rozwijać i jeszcze wielu takich jak ja będzie miało możliwość skorzystania z jego fachowej pomocy.

Z wyrazami szacunku.

Józef Rygasiewicz, wdzięczny niewidomy z Raszyna k. Warszawy

 

Witam.

W ostatnim czasie odbyłem szkolenie w zakresie obsługi komputera dla niewidomych  prowadzone przez Pana Mateusza Bobrusia. Szkolenie było bardzo profesjonalne. Dzięki temu nabyłem umiejętności, które wcześniej wydawały mi się nieosiągalne. Gratuluję Państwu zatrudnienia tak inteligentnego i profesjonalnego Człowieka. Jednocześnie wyrażam wdzięczność za możliwość nauki.

Pozdrawiam serdecznie.

Stanisław Rokicki.

 

Witam serdecznie!

Chciałabym wyrazić swoją wdzięczność osobie, dzięki której coraz lepiej poznaję świat wirtualny. Mój prywatny szkoleniowiec Pan Mateusz Bobruś, o ile tak mogę wyrazić się o moim opiekunie, jest osobą kompetentną, bardzo cierpliwą oraz co najistotniejsze potrafiącą w rzetelny i zrozumiały sposób przekazać swoją wiedzę . Dzięki takim ludziom powraca chęć życia i cieszenia się nim. Zdobyte umiejętności pozwalają mi nawiązywać kontakty z innymi osobami w podobnej sytuacji życiowej, a to dla mnie, jako osoby niewidomej ma ogromne znaczenie. Dzięki temu czuję, że nie jestem jedyną, która boryka się z tak wieloma problemami, związanymi z normalnym funkcjonowaniem w społeczeństwie.

Raz jeszcze pragnę wyrazić swoje uznanie dla pracy i serca tego człowieka.

Pozdrawiam serdecznie.

Elżbieta Cabańska.

 

Witam.

Szkolenie komputerowe, z którego skorzystałem odbyło się przez telefon i trwało od stycznia do marca 2016 roku. Moja opinia jest pozytywna i jestem bardzo zadowolony z tego szkolenia. Kiedy tylko chciałem się skontaktować z moim szkoleniowcem Panem Mateuszem Bobrusiem zawsze miał dla mnie czas i chętnie mi we wszystkim pomagał oraz zawsze był dla mnie dostępny.

Bardzo dziękuję za pomoc.

Józef Rynkiewicz

 

Dzień dobry.

W 2015 roku korzystałem ze szkolenia komputerowego organizowanego przez fundację. Moim szkoleniowcem był Pan Mateusz Bobruś, jestem bardzo zadowolony ze współpracy z panem Mateuszem, dużo mnie nauczył. Pan Mateusz jest dobrym nauczycielem. Gdy miałem problem zawsze mogłem do niego dzwonić z pytaniem, był cierpliwy i zawsze mi pomagał.

Dziękuję fundacji za możliwość skorzystania ze szkolenia.

Kazimierz Kossowski

 

Witam.

W 2015 roku dzięki fundacji Świat według Ludwika Braille'a zostałam bezpłatnie przeszkolona z obsługi dotykowego telefonu. Ze szkolenia jestem bardzo zadowolona, dużo się nauczyłam, zdobyłam nowe umiejętności. Szkolenie prowadził pan Mateusz Bobruś, któremu bardzo dziękuję za pomoc.

Alicja Tobolska

 

Witam serdecznie.
 
Szkolenie z ramienia Państwa fundacji przeprowadzone przez pana Mateusza Bobrusia pomogło mi opanować dokładniej umiejętności w posługiwaniu się komputerem pod kontrolą Windows 7 i 10, ułatwiło mi lepsze korzystanie z programów mówiących Window-Eyes i NVDA.
 
Z poważaniem
Sławomir Wysokiński    
 

Witam.

Zakończyłam szkolenie, które przeprowadził ze mną pan Mateusz Bobruś, z którego jestem bardzo zadowolona. Inne osoby, które mi pomagają nie miałyby dla mnie tyle czasu.

Bardzo dziękuję za takie osoby, chętne do bezinteresownej pomocy innym osobom mniej umiejącym się posługiwać komputerem.

Ewa Mazur

 

Dzień dobry.

W okresie od czerwca do końca września 2017 r., korzystałam ze szkolenia komputerowego prowadzonego przez Pana Mateusza Bobrusia. Szkolenie odbywało się za pomocą programu Skype, co okazało się bardzo wygodne.

Chciałabym podziękować fundacji, za umożliwienie mi korzystania z takiej formy szkolenia.

Pan Mateusz okazał się wspaniałym fachowcem, cierpliwym, uprzejmym oraz bardzo pomocnym. Z przyjemnością polecam Pana Mateusza jako szkoleniowca, a fundacji gratuluję, iż zatrudnia takiego pracownika.

Z poważaniem

Maria Mielczarek