Pomoce matematyczne

Oprócz zeszytów dla słabowidzących na rynku dostępne są także przygotowane z myślą o niewidomych i słabowidzących uczniach przyrządy geometryczne, mówiące kalkulatory i inne produkty.

Przyrządy geometryczne

 • Pięcioelementowy zestaw pomocy geometrycznych dla niewidomych, w którego skład wchodzą: linijka o długości 30 cm, równoramienna ekierka o wymiarach 14x14x20 cm, ekierka o wymiarach 10x17x20 cm, kątomierz i cyrkiel.

  Zestaw pomocy geometrycznych dla niewidomych
 • 30-centymetrowa linijka o wysokim kontraście (żółta z czarnymi oznaczeniami) majaca dwa różne brzegi: prosty i karbowany. Prosta krawędź służy do pomiaru i rysunku, natomast karbowana może być stosowana do tworzenia wykresów.  Linijka ma wypukłe oznaczenia podziałki liniami co 0,5 cm, przy czym linie oznaczające dokładnie centymetrowe wartości są dłuższe.
  Linijka dla niewidomych i słabowidzących
 • 30-centymetrowa, plastikowa linijka dla niewidomych z wypukłymi oznaczeniami.
  Linijka dla niewidomych
 • Plastikowa ekierka dla niewidomych o długości najdłuższego boku 19,7 cm, z oznaczeniami na przyprostokątnych co 1 cm. Kąty 30 stopni, 60 stopni i 90 stopni.
  Ekierka dla niewidomych
 • Półokrągły dotykowy kątomierz posiadający czarne oznaczenia wizualne,które pomagają w rysowaniu i pomiarze kątów.
  Kątomierz dla słabowidzących i niewidomych
 • Kątomierz dla niewidomych z plastiku, średnica 19,7 cm, z wyczuwalnym punktem na środku podstawy dla kąta. Oznaczenia kąta co 10 stopni oraz 45 stopni i 135 stopni (podłużne kreski).
  Ekierka dla niewidomych

Mówiące kalkulatory

 • Kieszonkowy kalkulator mówiący w języku polskim. Urządzenie głośno odczytuje wyraźnym, damskim głosem wszystkie liczby oraz funkcje i działania wprowadzone przez użytkownika. Na ekranie LCD mieści się 8 znaków. Dodatkowo zegar, alarm i zmiana głośności.
  Mówiący kalkulator kieszonkowy
 • Mówiący kalkulator naukowy Double Check umożliwia nie tylko wykonywanie podstawowych działań, takich jak: dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie, ale ma także szereg innych funkcji: pierwiastkowanie,odwrotność, procent, funkcje.
  Mówiący kalkulator naukowy Double Check

Kubarytm

Kubarytm to przyrząd służący do zapoznawania się dziecka z zapisem matematycznym w pierwszym etapie nauczania w szkole. Jest niezastąpiony w wykonywaniu działań matematycznych. Szczególnie polecany przy uczeniu się pisemnego sposobu dzielenia. Ułatwia naukę i znacznie usprawnia pracę dziecka, pomaga także w ćwiczeniu zręczności palców. Zestaw składa się z tabliczki o wymiarach 19 x 26 cm, po 15 rzędów po 20 otworów, w które umieszcza się „obrajlowione” kostki. W zestawie jest 100 kostek i pojemnik do przechowywania.

Kubarytm