KULTURA

 • Koncerty organowe w Łodzi

  Rehabilitacja kulturalnie - koncerty organowe

  Muzyka jest dziedziną sztuki, która z natury jest dostępna dla niewidomych. Do zachwycania się jej pięknem, poddawania się jej nastrojowi nie są potrzebne żadne udogodnienia. Wystarczą chęci oraz odpowiednie miejsce.


  Czytaj więcej →
 • Muzeum Lubelskie w Lublinie

  Muzeum Lubelskie we współpracy z warszawską Fundacją Kultury Bez Barier rozpoczęło starania o udostępnianie swoich zbiorów osobom z różnymi niepełnosprawnościami - ruchu, słuchu, wzroku czy niepełnosprawnością intelektualną.


  Czytaj więcej →
 • Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

  Wychodząc na przeciw potrzebom Gości z dysfunkcją wzroku Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oferuje:

  • Dźwiękową mapę drogi do Muzeum

  Czytaj więcej →
 • Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

  Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka dołączyło do grona miejsc przyjaznych osobom z dysfunkcją wzroku.

  Bryła Zamku Żupnego w Wieliczce przestała być tajemnicą dla osób niewidomych i niedowidzących, za sprawą bogatej w szczegóły makiety z brązu, która stanęła na zamkowym dziedzińcu.


  Czytaj więcej →
 • Teatr Powszechny w Łodzi

  Rehabilitacja kulturalnie - teatr czytany

  Jak wiadomo, brak wzroku nie stanowi przeszkody w dostępie do dóbr kultury. Do wysłuchania koncertu muzycznego niewidomy nie potrzebuje żadnych specjalnych udogodnień.


  Czytaj więcej →
 • Zamek Królewski w Warszawie

  Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum, dzięki zastosowaniu audiodeskrypcji, broszur z opisem sal w alfabecie Braille'a oraz tyflograficznym planom rozmieszczenia pomieszczeń zamkowych zaprasza osoby niewidome i słabowidzące do odwiedzenia Sali Tronowej oraz Pokoju Marmurowego.


  Czytaj więcej →