Pomoce szkolne

W tym miejscu przedstawiamy Państwu przykładowe produkty dostępne na rynku, które mogą ułatwić dzieciom niewidomym i słabowidzącym naukę i codzienne funkcjonowanie.

Przegląd sprzętu jest bardzo szeroki. Począwszy od specjanych zeszytów dla słabowidzących, poprzez pomoce geometryczne i kalkulatory mówiące, pomoce optyczne, po specjalistyczny sprzęt elektroniczny.

 • Zeszyty dla słabowidzących

  Specjalnie przygotowane z myślą o uczniach słabowidzących zeszyty:

  - 32-kartkowe w 3 linie (dla klas 1 - 3),
  - 32- i 64-kartkowe w linię,
  - 32- i 64-kartkowe w kratkę.


  Czytaj więcej →
 • Pomoce matematyczne

  Oprócz zeszytów dla słabowidzących na rynku dostępne są także przygotowane z myślą o niewidomych i słabowidzących uczniach przyrządy geometryczne, mówiące kalkulatory i inne produkty.


  Czytaj więcej →
 • Pomoce optyczne

  Najprostszym i najtańszym sposobem dla osoby słabowidzącej na ułatwienie sobie czytania jest skorzystanie z lupy optycznej. Oprócz klasycznych lup są dostępne także bardzo przyjemne w codziennym użytkowaniu liniały, kamienie czy folie optyczne. Trzeba jednak sobie zdawać sprawę z tego, że tego typu pomoce optyczne oferują bardzo małe powiększenie od 1,5 do 2,5 razy, co sprawia, że nie nadają się dla osób o znacznym czy choćby średnim niedowidzeniu. Z kolei lupy optyczne o większym powiększeniu mają niewielkie pole widzenia, co utrudnia płynne czytanie.


  Czytaj więcej →
 • urządzenia elektroniczne i inne

  Kiedy nie wystarczy liniał, kamień czy nawet lupa optyczna o większym powiększeniu, pomocne dla słabowidzącego czy nawet niewidomego ucznia mogą okazać się urządzenia elektroniczne:


  Czytaj więcej →