Talenty

Każdy z nas w dniu urodzin został obdarzony talentem.

Z przyjemnością prezentujemy sylwetki oraz twórczość niepełnosprawnych artystów.

 • Andrzej Bartyński - poeta, pisarz, pieśniarz

  Urodził się we Lwowie 25 maja 1934r. W czasie drugiej wojny światowej aresztowany wraz z rodziną za czynny udział w ruchu oporu, przesłuchiwany przez gestapo jako dziewięcioletni chłopiec traci wzrok całkowicie. W 1946 roku wyjeżdża ze Lwowa do Wrocławia. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim.


  Czytaj więcej →
 • Ewa Błoch - pieśniarka, instruktorka muzyki

  "Śpiewam, bo żyję i żyję dlatego, że śpiewam".

  Artystka niezwykle wrażliwa, charyzmatyczna, niebywała osobowość sceniczna.

  Od lat idzie swoją własną drogą muzyczną, kierowaną miłością do bliźniego i otaczającego świata. Wyróżnia się głębokim, poruszającym głosem. Wykonuje pieśni religijne, patriotyczne.


  Czytaj więcej →
 • Halina Kuropatnicka-Salamon - poetka, prozatorka

  Jest długoletnią mieszkanką Wrocławia. Wcześnie, bo w dzieciństwie, zaczęła marzyć o zawodzie nauczycielki, który od młodości wykonywała jako pedagog ze specjalizacją polonistyczną.


  Czytaj więcej →
 • Kapela Drewutnia

  O Kapeli

  Kapela Drewutnia gra utwory inspirowane tradycyjną muzyką Ziem II Rzeczpospolitej, a zwłaszcza muzyką terenów, gdzie stykały się i przenikały różne kultury i tradycje. Stąd w naszym repertuarze zarówno utwory łemkowskie, ukraińskie, rusnackie, jak i pieśni z Ziemi Lubelskiej, Śląskiej czy Małopolski...


  Czytaj więcej →
 • Wiesław Pawlak - tenor

  Jest osobą z wieloletnim doświadczeniem artystycznym. Poznał specyfikę zawodu, współpracując ze znanymi solistami Teatru Wielkiego w Warszawie i Teatru Muzycznego w Łodzi. To dało mu możliwości wszechstronnego rozwoju zawodowego. Jego dążeniem jest wykorzystanie zdolności i umiejętności oraz dalszy rozwój w kierunku artystycznym.


  Czytaj więcej →